WWF Polska

WWF jest jedną z największych  organizacji zajmujących się ochroną środowiska, działającą  na świecie od 1961 a w Polsce od 2000 roku. To organizacja apolityczna i samofinansująca  się, działa w 150 krajach.  Chroni przyrodę z ludźmi i dla ludzi. WWF przeprowadził  kilka tysięcy projektów  na rzecz ochrony środowiska  oraz przyczynił się do powstania ponad 270 parków narodowych.

W Polsce Fundacja WWF Polska  chroni duże drapieżniki: rysie, wilki i niedźwiedzie; ssaki morskie: foki i morświny. Pomaga ocalić najcenniejsze przyrodniczo miejsca w Polsce, m.in. Puszczę Białowieską,  Karpaty, Morze Bałtyckie, czy  rzeki. Wspiera zrównoważone rybołówstwo, przeciwdziała zmianom klimatycznym i stara się zmienić prawo na bardziej przyjazne środowisku. Fundacja zaangażowała się w ochronę tygrysa malajskiego, a także ograniczanie nielegalnego handlu zagrożonymi gatunkami. WWF wciąż rozwija swoje działania, aby ocalić coraz większe zasoby przyrodnicze dla przyszłych pokoleń.

Organizację wspiera ponad 350 000 sympatyków. Wśród nich  są regularni darczyńcy, którzy dzięki poleceniu zapłaty co miesiąc mają swój udział w ochronie przyrody. Dzięki nim WWF może planować i efektywnie realizować swoje działania.

Jeśli jeszcze nie wspierasz WWF, zobacz, jak możesz pomóc

 

4Life DirectAllianzAmnesty InternationalBerendsen Cyfrowy PolsatDeutsche BankGreenpeaceITI NeovisionKrajowa Izba RozliczeniowamBankOrangePlusSOS Wioski DziecieceT-MobileUPCVisirunWWF