Allianz Polska

Allianz Polska

Grupa Allianz jest obecna w 70 krajach. Allianz to największy ubezpieczyciel w Europie i najcenniejsza marka ubezpieczeniowa świata.

Allianz Polska należy do czołowych grup ubezpieczeniowych na naszym rynku. Wzmocnił swoją pozycję po połączeniu z Avivą w połowie 2022 r. w zakresie ubezpieczeń na życie, ubezpieczeń majątkowych, funduszy inwestycyjnych i emerytalnych.

Allianz Polska ma szeroką ofertę ubezpieczeń oraz inwestycji dla klientów indywidualnych i dla firm. 

 

Obsługuje w Polsce ponad 6 milionów klientów, współpracuje z ponad 5 tysiącami agentów i innych pośredników ubezpieczeniowych.

Więcej na www.allianz.pl i www.allianz.com  

 

W ubezpieczeniach i programach inwestycyjnych, w których składki opłaca się regularnie, najwygodniej skorzystać z polecenia zapłaty. Szczególnie w przypadku ubezpieczeń na życie i zdrowie, które są umowami długoterminowymi. 

 

Ubezpieczenia na życie i zdrowie pomagają ograniczyć ryzyko zakłócenia życiowych planów. Pomagają w zapewnieniu bezpieczeństwa finansowego na wypadek poważnej choroby, utraty zdolności do pracy czy śmierci bliskiej osoby.

Polecenie zapłaty to jedna z wygodniejszych, bezpiecznych i szybkich form regulowania powtarzających się płatności, niezależnie od kwoty oraz ich częstotliwości. Klient nie musi pamiętać o płatnościach ani ich wysokości. To Allianz oraz bank czuwają, by płatności były dokonywane terminowo oraz w odpowiedniej kwocie. Klient ma pełną kontrolę nad procesem

  • W ciągu 56 dni od każdej płatności (w przypadku, gdy płatnikiem jest firma okres ten wynosi 5 dni) ma prawo odwołania - bez podania przyczyn - dokonanej w ten sposób płatności. Należność jest zwracana automatycznie przez bank.
  • Może również tymczasowo zawiesić płatności (w tym okresie należy pamiętać o regulacji należności za pomocą innych form płatności) 
  • W każdej chwili może zrezygnować z usługi Polecenia Zapłaty zgłaszając ten fakt Allianz lub w swoim banku.  

Jedyne o czym klient musi pamiętać, to zapewnienie środków na koncie zgodnie z wymagalnościami na polisie.

 

Więcej informacji na temat korzyści płynących z uruchomienia opcji polecenie zapłaty można znaleźć TUTAJ. [tutaj poniższy link

Formularz aktywacji Polecenia Zapłaty

Dane wierzyciela

   
(10-cio cyfrowy NIP/NIW wierzyciela)

Dane banku

Informacja:
Zacznij od sprawdzenia czy Twój bank umożliwia aktywację polecenia zapłaty dla wybranego wierzyciela z poziomu bankowości elektronicznej. Z poniższej listy wybierz swój bank. Jeśli chcesz wygenerować formularz na naszej stronie, wybierz "inny bank" i przejdź dalej.
Wybierz bank, aby sprawdzić, czy nie możesz aktywować Polecenia Zapłaty bezpośrednio z poziomu systemu bankowości elektronicznej tego banku.
... nie udostępnia w swoim systemie bankowości elektronicznej możliwości aktywowania Polecenia Zapłaty on-line. Wypełnij pola formularza, wydrukuj wniosek, podpisz go i zanieś do najbliższej placówki wierzyciela.
Jeśli wybrano tę opcję to prawdopodobnie: - zgody danego wierzyciela nie można aktywować elektronicznie w Twoim banku, - posiadasz rachunek w banku, który nie przekazał nam informacji o tym czy umożliwia aktywację polecenia zapłaty poprzez swoje systemy. Jednak nic straconego. Wypełniając poniższe pola możesz wygenerować formularz, który po wydrukowaniu dostarcz do biura obsługi Klienta wybranego partnera. Zostanie on przekazany do Twojego banku, a Ty będziesz cieszyć się korzyściami z tej formy opłacania rachunków.

Dane posiadacza rachunku bankowego (Twoje dane)

a


(np. abonament, rata kredytu, itp. - max 20 znaków)

b

Kontakt z Allianz

Formularz kontaktowy z Allianz

Pola wymagane zostały oznaczone symbolem *.

 

4Life DirectAllianzAmnesty InternationalBerendsen Cyfrowy PolsatDeutsche BankGreenpeaceITI NeovisionKrajowa Izba RozliczeniowamBankOrangePlusSOS Wioski DziecieceT-MobileUPCVisirunWWF