Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce to organizacja dobroczynna, która działa na rzecz umacniania rodzin zagrożonych rozpadem oraz opiekuje się opuszczonymi i osieroconymi dziećmi. Wykorzystując międzynarodowe doświadczenie, z powodzeniem realizujemy swoją misję w Polsce już od prawie 30 lat. Pod opieką Stowarzyszenia znajduje się obecnie ponad 1250 dzieci.

 Dom pełen miłości dla każdego dziecka

Misją Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce jest niesienie pomocy dzieciom pozbawionym opieki rodzicielskiej oraz zagrożonym jej utratą.
W Rodzinach SOS opuszczone dzieci odnajdują na nowo miłość, bezpieczeństwo i sprzyjające warunki do rozwoju. W naszej pracy kładziemy duży nacisk na proces usamodzielniania podopiecznych. Prowadzimy także Rodzinne Domy Czasowego Pobytu, w których dzieci oczekują na decyzję sądu rodzinnego o ich dalszych losach. W ramach działań profilaktycznych wpieramy rodziny, które znalazły się w sytuacji kryzysowej, grożącej umieszczeniem dzieci w opiece zastępczej. Dzieci z takich rodzin uczęszczają do naszych świetlic środowiskowych, a rodziny wspierają nasi psychologowie i pracownicy socjalni.

 Stowarzyszenie prowadzi cztery SOS Wioski Dziecięce w Biłgoraju, Kraśniku, Siedlcach i Karlinie; Dom Młodzieży w Lublinie; 3 Wspólnoty Młodzieżowe w Kraśniku,  Siedlcach i Koszalinie oraz 3 Rodzinne Domy Czasowego Pobytu: dwa „Puchatki” w Biłgoraju i „Sindbad” w Ustroniu. W ramach Programów Umacniania Rodziny uruchomiliśmy świetlice środowiskowe i punkty konsultacyjno-poradnicze w Lublinie oraz gminach Karlino, Biłgoraj i Skórzec.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce od 2000 roku aktywnie wykorzystuje polecenie zapłaty jako wygodną i bezpieczną forme przekazywania darowizn.

Wiecej informacji o sposobach regularnego wsparcia Stowarzyszenia znajdziesz tutaj

Więcej informacji o Stowarzyszeniu znajdziesz pod tym adresem: www.sos-wd.org

Kontakt z SOS Wioski Dzieciece

Formularz kontaktowy z SOS Wioski Dzieciece

Pola wymagane zostały oznaczone symbolem *.

 

4Life DirectAllianzAmnesty InternationalBerendsen Cyfrowy PolsatDeutsche BankGreenpeaceITI NeovisionKrajowa Izba RozliczeniowamBankOrangePlusSOS Wioski DziecieceT-MobileUPCVisirunWWF