Greenpeace Polska

Od 2005 roku Fundacja Greenpeace Polska pozyskuje fundusze na swoją działalność za pomocą polecenia zapłaty. Aktualnie (stan na styczeń 2013) Greenpeace  wspiera w Polsce 13000 indywidualnych darczyńców. Dzięki ich regularnemu wsparciu, organizacja może planować długoterminowe kampanie na rzecz zmian oraz odnosić ekologiczne sukcesy.

Greenpeace jest międzynarodową i niezależną organizacją pozarządową, która działa na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Organizacja nie przyjmuje dotacji od firm, rządów i polityków. Jej działania finansowane są dzięki wsparciu indywidualnych darczyńców.

Kampanie prowadzone przez Greenpeace mają na celu: ochronę lasów pierwotnych i deszczowych, ochronę oceanów i mórz,  przeciwdziałanie wprowadzaniu substancji toksycznych do środowiska, walkę ze zmianami klimatycznymi, oraz działania na rzecz zrównoważonego rolnictwa wolnego od GMO.

Pierwsze działania Greenpeace miały miejsce w 1971 roku, gdy grupa aktywistów protestowała przeciwko testom nuklearnym przeprowadzanym u wybrzeży Alaski. Od tamtej pory istotą działania organizacji są pokojowe akcje bezpośrednie, zwracające uwagę opinii publicznej na ważne problemy ekologiczne, oraz wskazujące odpowiedzialnych za taki stan rzeczy.

Dowiedz się więcej o Greenpeace

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kontakt z Greenpeace

Formularz kontaktowy z Greenpeace

Pola wymagane zostały oznaczone symbolem *.

 

4Life DirectAllianzAmnesty InternationalBerendsen Cyfrowy PolsatDeutsche BankGreenpeaceITI NeovisionKrajowa Izba RozliczeniowamBankOrangePlusSOS Wioski DziecieceT-MobileUPCVisirunWWF