Terminowość

Jedną z najważniejszych zalet Polecenia Zapłaty jest terminowość.

Transakcję inicjuje wystawca rachunku/faktury dokładnie w dniu płatności, nie istnieje więc ryzyko opóźnienia i naliczenia odsetek karnych. Tym m.in. Polecenie Zapłaty różni się od zlecenia stałego, które w istocie jest przelewem wykonywanym przez bank.

Jest też od zlecenia stałego znacząco tańsze i - co szczególnie istotne - w przypadku stwierdzenia niezgodności w obciążeniu naszego rachunku, transakcję zrealizowaną w ten sposób można odwołać do czasu wyjaśnienia sprawy.

Polecenie Zapłaty skutecznie chroni obie strony i zapewnia płacenie rachunków na czas, jeśli tylko posiadasz odpowiednie środki na swoim koncie.

Bez względu na to, czy przedłużyłeś urlop pod palmami, czy zasiedziałeś się u szwagra na działce, jesteś w porządku, bo... rachunki płacą się same.Nie warto stać w kolejkach w banku ani na poczcie, co denerwuje chyba każdego. Ale rachunki warto płacić na czas... Pomocna w tej sytuacji jest usługa Polecenia Zapłaty. Wszystkie rachunki cykliczne można opłacać w ten sposób. Wiele firm preferuje taką właśnie formę rozliczeń z klientami, a w wielu bankach jest to usługa bezpłatna. Okazuje się, że wystarczy mieć konto w banku, wypełnić kwestionariusz zgłoszeniowy i rachunki będą pod kontrolą.

 

4Life DirectAmnesty InternationalAvivaBerendsen Citi HandlowyCyfrowy PolsatDeutsche BankDialogGreenpeaceINGInPost FinanseITI NeovisionKrajowa Izba RozliczeniowamBankNetiaOrangePlusRWESferiaSOS Wioski DziecieceT-MobileUPCVisirunWWF