Rezygnacja z usługi opłacania rachunków poprzez polecenie zapłaty.
Jeśli nie jestes zadowolony (lub zaodwolona) z formy opłacania rachunków poprzez polecenie zapłaty, możesz oczywiście wyłączyć całą usługę. Zanim jednak zdecydujesz się na ten krok podziel się z nami swoimi uwagami na temat funkcjonowania polecenia zapłaty jako ogólnego produktu lub współpracy w tym zakresie z konkretną firmą lub bankiem. Naszym celem jest propagowanie wiedzy na temat polecenia zapłaty lecz także odkrywanie błędów i niezrozumiałych praktyk zwiazanych z tą prosta i wygodna formą rozliczeń.
Jeśli zechcesz się z nami skontaktować i podzielić swoją opinią możesz to uczynić poprzez ten formularz:
Jeśli definitywne chcesz zrezygnować z polecenia zapłaty postępuj według poniższych punktów:
1. Pobierz poniższy formularz i wypełnij go danymi wierzyciela (firmy, której rachunki opłacasz poleceniem zapłaty) oraz swoimi (dane rachunku banowego z którego pobierane jest polecenie zapłaty). Jeśli chcesz zrezygnować z wielu poleceń zapłaty, poniższy formularz musisz wypełnić oddzielnie dla każdego wierzyciela.
Formularz cofnięcia zgody na poelcenie zapłaty
2. Podpisany formularz powinienes dostarczyć do biura obsługi firmy, której rachunki opłacałeś poleceniem zapłaty lub do swojego banku. W przypadku gdy dostarczasz go do firmy, pozostawiasz jej obie części formularza (obowiązkiem firmy jest dostarczenie jednej z części do Twojego banku). Gdy dostarczasz formularz do swojego banku, dostarczasz tylko część oznaczona (OTRZYMUJE BANK DŁUŻNIKA). Drugą część formularza prześlij wierzycielowi.
3. Po dostarczeniu formularza nie powinieneś otrzymywac juz obciążeń na swoim rachuku. Może się jednak zdarzyć, iż cykl rozliczeniowy przypada wcześniej niż dane zostana wprowadzone do systemów. Wówczas obciażenie Twojego rachunku nastąpi. Jednak nie martw się, cały czas jesteś chroniony (chroniona) mechanizmem odwołania polecenia zapłaty