Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A.

KIR – technologiczny hub i dostawca innowacyjnych rozwiązań cyfrowych

Ze względu na konsekwentne poszukiwanie nowych obszarów działalności KIR jest dziś postrzegany jako technologiczny hub i kreator innowacyjnych narzędzi, dedykowanych szeroko pojętej cyfrowej gospodarce. Działalność firmy ma wpływ na funkcjonowanie całego sektora bankowego w Polsce, branży płatniczej i e-commerce oraz administracji publicznej, którą aktywnie wspieramy w budowaniu  przyjaznego i nowoczesnego e-państwa. Usługi KIR odpowiadają na wyzwania związane z rozwojem technologii i zmianami prawnymi – krajowymi i europejskimi.

KIR świadczy kompleksowe usługi rozliczeniowe – systemy Elixir, Express Elixir i Euro Elixir obsługują standardowe i natychmiastowe przelewy międzybankowe w złotych oraz krajowe i transgraniczne przelewy w euro. W ofercie KIR znajdują się rozwiązania mające na celu wspieranie rozwoju rynku płatności bezgotówkowych w Polsce – m.in. podpis elektroniczny Szafir, system do realizacji bezpośrednich i gwarantowanych płatności internetowych Paybynet oraz Ognivo – system umożliwiający bezpieczną i szybką komunikację online pomiędzy bankami i podmiotami uprawnionymi do uzyskiwania informacji objętych tajemnicą bankową.

Wśród najnowszych projektów KIR znajdują się m.in. mojeID – narzędzie do zdalnej weryfikacji tożsamości, trwały nośnik wdrożony w oparciu o technologię blockchain, algorytmy big data wykorzystywane w analizach operacji finansowych na potrzeby administracji publicznej, usługi HUB PSD2 wspierające rozwój otwartej bankowości w Polsce, mSzafir – podpis elektroniczny w chmurze oraz pilotaż eParagonu – elektronicznego odpowiednika paragonu fiskalnego.

 Więcej informacji: www.kir.pl

 

Sprawdź swój BONUS
Oferty wybranych partnerów:
    4Life DirectAllianzAmnesty InternationalBerendsen Cyfrowy PolsatDeutsche BankGreenpeaceITI NeovisionKrajowa Izba RozliczeniowamBankOrangePlusSOS Wioski DziecieceT-MobileUPCVisirunWWF