olecenie zapłaty w firmie.
Poniższe informacje są przeznaczone dla firm, które chcą rozpocząć rozliczenia ze swoimi Klientami przy użyciu polecenia zapłaty.
Od czego zacząć ?
Firma musi ustalić jaki jest cel wprowadzenia polecenia zapłaty. Narzędzie to nie tylko pozwala budowanie lojalności Klienta. Wymaga także specjalnej, dedykowanej oferty korzyści dla Klienta, który zdecyduje się w ten sposób opłacać rachunki. Oszczędność czasu, brak pamiętania o płatnościach mogą nie być wystarczające aby przekonać Klienta. Odpowiednia oferta nie tylko pozwoli na wprowadzenie instrumentu wprowadzającego kontrolę nad należnościami lecz także będzie pomocnym elementem przy budowie lojalności Klienta.
Pierwszym krokiem jest kontakt z bankiem w którym prowadzone jest konto firmowe. Należy zapytać czy ten bank oferuje produkt „Poelcenie zapłaty”. Większość banków posiadających w ofercie produkty dla firm ma ten produkt w ofercie.
Bank, przedstawi konstrukcję usługi i wymagania jakie musi spełnić firma chcąca rozliczać się w ten sposób ze swoimi Klientami. Banki promujące polecenie zapłaty na naszej stronie są podmiotami posiadającymi duże doświadczenie przy wdrażaniu polecenia zapłaty – sugerujemy kontakt z tymi instytucjami.
Oprócz standardowych kwesti, jak umowa, systemy bankowości elektronicznej czy formaty danych, firma musi być przygotowana na ustanowienie zabezpieczenia na poczet ewentualnych zwrotów polecenia zapłaty. Polecenie zapłaty może być odwołane przez Płatnika w ciągu 56 dni od pobrania środków. Z uwagi na bezwarunkowy charakter takiego zlecenia bank musi mieć pewność co do dostępności środków na rachunku firmy. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest przyznanie celowej linii kredytowej – w wysokości łącznej kwoty wygenerowanych poleceń zapłaty w ciągu 56 dni lub jej części.